ଯେ କୌଣସି ସମୟରେ ଟଙ୍କା ପଇସାର ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଏହି ଠାରୁ ନିଅନ୍ତୁ , 10 ମିନିଟରେ ମିଳିବ 10 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଯାଏଁ ଲୋନ

Spread the love

ଯଦି ଆପଣ କ୍ରେଡ଼ିଟ କାର୍ଡ ବିଲ ସମୟରେ ଦେଇ ଥାନ୍ତି ଆଉ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲୋନ ବି ଠିକ ସମୟରେ ପୈଠ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର କ୍ରେଡ଼ିଟ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଭଲ ବୋଲି ମାନା ଯାଇ ଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ସେଲେରି କ୍ଲାସରେ ଅଟନ୍ତି ତେବେ ଦରକାର ପଡ଼ିଲେ ଆପଣ ବହୁତ ସହଜରେ ପାଖା ପାଖି 10 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଯାଏଁ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ପାଇ ପାରିବେ । ହଁ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ଏମାଉଣ୍ଟ ଏହି କଥାରେ ବି ତୟ କରା ଯାଇ ଥାଏ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ର ସେଲେରି କେତେ ଅଟେ ।

ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଆବଶ୍ୟକତା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରି ଥାଏ । ଏଥିରେ ସବୁଠାରୁ ଭଲ କଥା ଏହା ଯେ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଦିନରେ ହିଁ ମିଳି ଯାଇ ଥାଏ । କେହି ବି ଏହାର ବ୍ୟବହାର କରି ପାରି ଥାଏ ।

ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ସହିତ ସବୁଠାରୁ ଭଲ କଥା ଏହା ହୋଇ ଥାଏ କି ଆପଣ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ର ବ୍ୟବହାର ଆପଣ ଯେ କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ପାଇଁ କରି ପାରି ଥାନ୍ତି । ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଥିପାଇଁ କୌଣସି ସର୍ତ୍ତ ଲଗେଇ ନ ଥାନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପଇସା ଦରକାର ହୁଏ କିମ୍ବା ପିଲାଙ୍କର ପଢିବା ପାଇଁ ପଇସାର ଆବଶ୍ୟକତା ହୁଏ କିମ୍ବା ଘର କିଣିବା ପାଇଁ ଡାଉନ ପେମେଂଟ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ହୁଏ ! ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ଏହି ସବୁ ଆବଶ୍ୟକତା କୁ ପୂରଣ କରି ପାରି ଥାଏ ।

ବହୁତ ସୁବିଧା କିସ୍ତି ରେ ଲୋନ ସୁଧିବାର ରହି ଥାଏ ବିକଳ୍ପ:-

ଆପଣ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ 3-4 ବର୍ଷର ଅବଧି ରେ ମାସିକ କିସ୍ତିରେ ପରିଶୋଧ କରି ପାରିବେ । ଏମିତି ସାଧାରଣ ଭାବରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆଉ NBFC କମ୍ପାନୀ ମାନେ 10 ରୁ 18 ଶତକଡ଼ା ବାର୍ଷିକ ସୁଧରେ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ଦେଇ ଥାଏ । ପାର୍ଶନଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆପଣଙ୍କର ରିପେମେଂଟ କେପେସିଟି ର ଆଧାର ଉପରେ ଦେଇ ଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ କୌଣସି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ବା କୋଲେଟରଲ ମାଗି ନ ଥାଏ । ଏହାର ମାନେ ବ୍ୟାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଅନସିକ୍ୟୁରେଡ ଲୋନ ହୋଇ ଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ଆମକୁ ଏହା ହୋମ ଲୋନ କିମ୍ବା କାର ଲୋନ ନେବା ଅପେକ୍ଷା ବହୁତ ଦାମିକା ହୋଇ ଥାଏ ।

ଦରକାର ପଡ଼ିଲେ ପଇସା ପାଇଁ ଭଟକିବା ଦରକାର ନାହିଁ:-

ମେଟ୍ରୋ ସହର ମାନଙ୍କରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ହୋଇ ଥାଏ ଆଉ ସେଭିଙ୍ଗ କମ୍ ହୋଇ ଥାଏ । ଏମିତିରେ ବହୁତ ଥର ପଇସାର ଦରକାର ପଡିଲା ପରେ ହୁଏ ତୋ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସେଭିଙ୍ଗ ପଇସା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡି ଥାଏ ନହେଲେ କୌଣସି ସାଙ୍ଗ କିମ୍ବା ସମ୍ପର୍କୀୟ ଠାରୁ ଉଧାର ନେବାକୁ ପଡି ଥାଏ । ଯଦି କୌଣସି ସାହାଯ୍ୟ ନ ମିଳିଲା ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇ ଥାଏ ।

ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି କଥା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ :-

ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ବହୁତ ସହଜରେ ମିଳି ଯାଇ ଥାଏ । ଏହାର ଏହା ମାନେ ନୁହେଁ କି ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ବିନା କିଛି ଦରକାର ଥାଇ ନେବେ । ଆପଣଙ୍କୁ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ସେତେବେଳେ ନେବା ଦରକାର ଯେତେବେଳେ ପ୍ରକୃତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପଇସାର ଦରକାର ଥିବ । ନହେଲେ ଆପଣ ଏଥିରେ ଏମିତି କିଛି କାମ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଲମ୍ବା ସମୟ ଯାଏଁ ପଇସା ଦେବାରେ ମଜବୁତି ମିଳିବ । ଲଗଜୁରୀ ଜିନିଷ କିଣିବା କିମ୍ବା ଅଦରକାରୀ ଖର୍ଚ୍ଚ କୁ ପୁରା କରିବା ପାଇଁ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ନେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଏଥିପାଇଁ ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଅସୁବିଧା ର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡି ଥାଏ ।

ଚେକ କରି ନିଅନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର କ୍ଷମତା:-

ଆପଣଙ୍କୁ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଏହା ଜରୁରୀ ଜାଣି ନେବା ଦରକାର ଯେ ଆପଣ କେତେ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ନେଉଛନ୍ତି ଆଉ ତାର ମାସିକ EMI ଆପଣ ସହଜରେ ପରିଶୋଧ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ । ମନେ ରଖନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ 3-5 ବର୍ଷ ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ସୁଧିବାକୁ ପଡି ଥାଏ । ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେତିକି ହିଁ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ନେବା ଦରକାର ଯେତିକି ର EMI ଆପଣ ସହଜରେ ଦେଇ ପାରିବେ । ଯଦି ପରେ ଆପଣ EMI ଠିକ ରେ ଦେଇ ନ ପାରିବେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର କ୍ରେଡିଟ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଖରାପ ହୋଇ ଯିବ ଆଉ ଭବିଷ୍ୟତ ରେ କେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପାର୍ଶନଲ ଲୋନ ମିଳିବ ନାହିଁ ।