ବଲିଉଡର ଏହି ୫ଜଣ ମୁସଲିମ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବାଛିଛନ୍ତି ହିନ୍ଦୁ ପତି । ସେମାନେ ତୋ ଲିବ୍ ରେ ରହିବା ପରେ କରିଥିଲେ ବିବାହ !

Spread the love

ବଲିଉଡରେ ପ୍ରେମ ବିବାହର ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ ଅଧିକ ଚାଲିଥାଏ ଏବଂ ପ୍ରେମରେ ଜାତି ଧର୍ମ କିଛି ଦେଖା ଯାଇନଥାଏ । କେବଳ ଆପଣଙ୍କୁ ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ଗୋଟିଏ କଥା ପସନ୍ଦ ଅସିଯାଉ, ଏହାପରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଚାହିଁଥାଏ କି କେବଳ ତାଙ୍କ ସାଥିରେ ହିଁ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିବେ । ଏହାପରେ ପୁରା ଦୁନିଆ ଆପଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚାଲିଯାଆନ୍ତୁ ଅଥବା ନିଜେ ଭଗବାନ ଆସି ଆପଣଙ୍କର ଏହି ବିବାହକୁ ଅଟକାଇଲେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଅଟକି ଯିବେ ନାହିଁ ବରଂ ତାକୁ ହିଁ ଜୀବନର ସବୁକିଛି ମାନିବେ । କିଛି ଏମିତି ହିଁ ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ବଲିଉଡର ଏହି ୫ଜଣ ମୁସଲିମ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବାଛିଥିଲେ ହିନ୍ଦୁ ପତି ! ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ନିଜର ଭଲ ସମୟ ବିତାଉଛନ୍ତି ନିଜ ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ । ଏଥିମଧ୍ୟରୁ କିଛି ପିତା ମାତା ମଧ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି, କିଛି ଆଶାରେ ଅଛନ୍ତି ତୋ ଅନ୍ୟ କିଛି ନିଜ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି ।

ବଲିଉଡର ଏହି ୫ଜଣ ମୁସଲିମ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବାଛିଛନ୍ତି ହିନ୍ଦୁ ପତି :

ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏମିତି ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି; ଯେଉଁମାନେ ନିଜର ଜୀବନ ସାଥୀ ସହିତ ବିବାହ କରି ନିଜର ଜୀବନ ସୁଖମୟରେ ବିତାଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ସେହି ୫ଜଣ ସୁନ୍ଦରୀ ମୁସଲିମ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଜଣାଇବୁ, ଯେଉଁମାନେ କି ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ପୁଅକୁ ନିଜର ଜୀବନ ସାଥୀ ରୂପରେ ବାଛିଥିଲେ ।

୧. ନର୍ଗିସ ଏବଂ ସୁନିଲ ଦତ୍ତ :

ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ନର୍ଗିସ, ରାଜ୍ କପରଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କରୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ବିବାହିତା ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ନର୍ଗିସ ସୁନିଲ ଦତ୍ତଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ଵୀକାର କରିଥିଲେ । କାହିଁକି ନା ସୁନିଲ ଦତ୍ତ ନର୍ଗିସଙ୍କ କୋ-ଷ୍ଟାର୍ ହେବା ସହିତ ତାଙ୍କର ବହୁତ ବଡ଼ ଫ୍ୟାନ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ନର୍ଗିସ ମୁସଲିମ ଝିଅ ଥିଲେ ଏବଂ ସୁନିଲ ଦତ୍ତ ପଞ୍ଜାବୀ ପୁଅ ଥିଲେ । ଦୁହିଁଙ୍କ ବିବାହରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ସବୁ କିଛି ଠିକ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଝିଅ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ହୋଇଥିଲା । ପୁଅ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ ଯିଏକି ବଲିଉଡ୍ ଷ୍ଟାର୍ ଅଟନ୍ତି ।

୨. ମଧୁବାଲା :

ବିତି ଯାଇଥିବା ସମୟର ସୁନ୍ଦରୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଧୁବାଲା ନିଜର ଅଭିନୟ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରତାରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହୃଦୟକୁ ଜିତି ଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଅସଲି ନାମ ମାଧୁବାଲା ନୁହେଁ, ମୁମତାଜ୍ ଯେଉଁଠାରେ ବେଗମ୍ ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ସୁପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟକ କିଶୋର କୁମାରଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଏହି ବିବାହ କିଶୋର କୁମାରଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ବିବାହ ହେବାର ୧ବର୍ଷ ପରେ ମଧୁବାଲାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା ।

୩. ଶବାନା ରଜା :

ଫିଲ୍ମ୍ ‘କରିବ’ ଏବଂ ‘ହୋଗି ପ୍ୟାର କି ଜିତ୍’ ଭଳି ଫିଲ୍ମରେ ନଜର ଆସିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶବାନା ନିଜର ସରାଳତା ଦ୍ଵାରା ସେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ । ସେ ବଲିଉଡର ଅଭିନେତା ମନୋଜ ବାଜପେଇଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରି ଘରସଂସାର କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଅବା ନାୟଲା ଅଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ଶବାନାଙ୍କ ଅନ୍ ସ୍କ୍ରିନ ନାମ ନେହା ଅଟେ ତାଙ୍କୁ ସମସ୍ତେ ଏହି ନାମରେ ହିଁ ଜାଣିଥାନ୍ତି ।

୪. ଦୀୟା ମିର୍ଜା :

ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ହସ ଦେଉଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦିୟା ମିର୍ଜା ଫିଲ୍ମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କର୍ତ୍ତା ସାହିଲ ସଂଘା ସହ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ବିବହ କରିଥିଲେ । ଦୀୟାଙ୍କ ମାତା ହିନ୍ଦୁ ଏବଂ ପିତା ମୁସଲିମ୍ ଥିଲେ । ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ ଯେ, ଦିୟା ମିସ୍ ଏସିଆ ସ୍ପେଶିଫିକ୍ ରହି ସାରିଛନ୍ତି ।

୫. ଶୋହା ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ୍ :

ମଂସୁର ଅଲି ପଟୈଦି ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶର୍ମିଲା ଟୈଗୋରଙ୍କ ଝିଅ ଶୋହା ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ୍ କୁନାଲ ଖେମୁଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କରୁଥିଲେ । ଏହା ପରେ କିଛି ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଡେଟ୍ କରିଥିଲେ । ଲିବ୍ ଇନରେ ରହି ସାରିବା ପରେ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଝିଅ ରହିଛି, ଯାହାର ଫୋଟୋ ଶୋହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ୍ କରିଥାନ୍ତି ।

ସୌଜନ୍ୟ : newstrend.news