‘ମୋତେ ଛାଡି ଦିଅ’, ରକ୍ଷାସ ଗୁଡାଙ୍କ ଆଗରେ କାକୁତିମିନତୀ କରୁଥିଲା ଏହି ଛାତ୍ରୀ, ଜଣେ କହିଲା ଭିଡିଓ ହୋଇସାରିଲାଣି, ଏବେ କେମିତି ବଞ୍ଚିବୁ

Spread the love

ଦୁନିଆରେ ସମସ୍ତ ମଣିଷ ନିଜର ଏବଂ ନିଜର ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିଥାଏ ନା ହିଁ କି ମଣିଷତ୍ଵ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥାଏ । ଆମେ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ଧର୍ମ କିମ୍ବା ସମୁଦାୟ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁ ନାହୁଁ କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ ଅଟେ କି ସମସ୍ତେ ନିଜର ଧର୍ମର ପ୍ରଚାର ଏବଂ ପ୍ରସାରରେ କରୁଛନ୍ତି । ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ସେମାନେ ମଣିଷତ୍ଵକୁ ଭୁଲି ଯାଆନ୍ତି ।

ଏକ ଏମିତି ହିଁ ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠି କିଛି ମୁସ୍ଲିମ ଲୋକମାନେ ଦୁଇ ଜଣ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିନେଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଇସଲାମ ଧର୍ମ ଆପଣାଇବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିଲେ । ଝିଅମାନେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି କହିଲେ କି ‘ମୋତେ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ’, ଦରିନ୍ଦୋ ଆଗରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଥିଲେ, ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଅଳ୍ପସଂଖ୍ୟକ ସମୁଦାୟର ଲୋକମାନଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଢିଗଲା ।

‘ମୋତେ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ’, ଦରିନ୍ଦୋ ଆଗରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଥିଲେ ଛାତ୍ରୀମାନେ

ହୋଲି ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୧୩ ବର୍ଷର ରବିନା ଏବଂ ୧୫ ବର୍ଷର ରିନାଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଲୋକମାନଙ୍କର ଏକ ସମୂହ ଘୋଟି ଜିଲ୍ଲା ସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଘରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିନେଲେ । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓ ବି ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ମୌଲବୀ ଦୁଇ ଜଣ ଝିଅଙ୍କର ବିବାହ କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଆଉ ଏକ ଭିଡିଓରେ ସେହି ଝିଅମାନେ ଇସଲାମ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ଜବରଦସ୍ତୀ କରାଯାଇ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ ଏହି ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ହିନ୍ଦୁ ସମୁଦାୟ ଏହି ଘଟଣା ବିରୁଦ୍ଧରେ ବ୍ୟାପକ ସ୍ତରରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ।

ସେମାନେ ଦୋଷୀମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପାଇଁ କହୁଛନ୍ତି । ସେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନଖାନଙ୍କୁ ଦେଶର ଅଳ୍ପସଂଖ୍ୟକ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କରିଥିବା ପ୍ରତିଜ୍ଞା ବିଷୟରେ ମାନେ ପକାଇଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନର ହିନ୍ଦୁ ସେବା ୱେଲଫେୟର ଟ୍ରସ୍ଟର ଅଧକ୍ଷ ସଞ୍ଜୟ ଧନଜା ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲାକୁ ଗଭୀର ଭାବରେ ଛାନବୀନ କରିବାର ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହା ବି କହିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନରେ ଅଳ୍ପସଂଖ୍ୟକ ଲୋକମାନଙ୍କର ସୁରକ୍ଷା ବିଷୟରେ କହିଥିବା କଥାକୁ ବି ଇମରାନ ପ୍ରମାଣିତ କରନ୍ତୁ । କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହିଭଳି ମାମଲା ବହୁତ ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ଯେଉଁଠି ଅଳ୍ପସଂଖ୍ୟକ ମହିଳା କିମ୍ବା ପୁରୁଷଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତ ଇସଲାମ ଧର୍ମ ଆପଣାଇବା ପାଇଁ କୁହଯାଇଥାଏ । ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହିତ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ କରାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆବାଜ କେହି ଉଠାନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ ।