ଅତ୍ୟାଧିକ ଅଳସୁଆ ହୋଇଥାନ୍ତି ଏହି ୪ଟି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ, ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଣ ଆପଣ ନାହାନ୍ତି ତ ?

Spread the love

ଏହି ପ୍ରବାଦ ତ ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଶୁଣିଥିବେ,’ଏବେ ଅନୁତାପ କରିବା କଣ ହେବ ? ଯେତେବେଳ ପକ୍ଷୀମାନେ କ୍ଷେତରେ ପଶି ସାରିଲେଣି’। ଏହାର ଅର୍ଥ ଯେତେବେଳେ କାମ ଖରାପ ହୋଇଯାଏ, ସେତେବେଳେ ଅନୁତାପ କରିବା କିଛି ଫାଇଦା ନାହିଁ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶିରେ କିଛି ନା କିଛି ଭଲ ଗୁଣ ନିଶ୍ଚିତ ରହିଛି ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଅଲଗା କରିଥାଏ କିନ୍ତୁ କିଛି ରାଶିର ସ୍ୱଭାବ ହିଁ ଅଳସୁଆପଣ ହୋଇଥାଏ । ଏମିତି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାଜସଜ୍ଜା ଜିନିଷ ମିଳିଗଲେ ତା’ଠାରୁ ବଡ଼ ଆଉ କିଛି ହୋଇ ନଥାଏ । ଏମାନେ ଚାହାନ୍ତି ଯେ, ଏମାନଙ୍କର କାମ ବସି-ବସି ହାତ-ଗୋଡ଼ ନ ଲାଗି ହୋଇଯାଉ । ଏମାନଙ୍କର ଏହି ସ୍ଵଭାଵ ବେଳେବେଳେ ଏମାନଙ୍କୁ ଅନୁତାପ କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିଦିଏ । ଆଜିର ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଆମେ ସେହି ରାଶିମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ଯେଉନମାନଙ୍କ ଜାତକ ମହା-ଆଳସ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ।

ମୀନ ରାଶି :

ମୀନ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ବହୁତ ସର୍ଜନାତ୍ମକ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ନିଜର ସର୍ଜନାତ୍ମକ ବ୍ୟବହାର କରି କାମରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ବାହାନା ଖୋଜନ୍ତି । କାମର ଭାର ବଢିଲେ, ଏମାନଙ୍କ ରାଗର ମାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିଯାଏ । ବେଳେବେଳେ କାମର ସାଧାରଣ ଚାପକୁ ମଧ୍ୟ ଏମାନେ ଅତ୍ୟାଧିକ ଚାପ ବୋଲି ମନେ କରନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଧର୍ଯ୍ୟର ମାତ୍ରା କାମ ହେତୁ ଏମାନେ ସେହି କାମମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ ଯେଉଁଥିରେ ପରିଶ୍ରମ ଅଧିକ ଥାଏ । ଏମାନେ ବହୁତ ଅଳସୁଆ ହୋଇଥାନ୍ତି ଓ ଏମାନଙ୍କୁ ଆଳସ୍ୟ ଭରପୁର ଦୁନିଆରେ ରହିବା ପସନ୍ଦ । ଏମାନେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଲୋକଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ମେଷ ରାଶି :

ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଅଳସୁଆର ରାଜା ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଅଳସ ଡୁବି କରି ରହିଥାଏ । ଏମାନେ ନିଜ ବୁଦ୍ଧିକୁ ସଠିକ ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯେମିତି ହିଁ ଶାରୀରିକ ପରିଶ୍ରମର ସ୍ଥିତି ଆସେ, ଏମାନେ ନିରାଶ ହୋଇଯାଆନ୍ତି । ଏମାନେ ଚାହାନ୍ତି ଯେ, ବସି ବସି ଏମାନଙ୍କ ସବୁ କାମ ହୋଇଯାଉ । ଏମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଶାରିରୀକ କାର୍ଯ୍ୟ ପସନ୍ଦ ନାହିଁ । ଏମାନେ ନା ନିଜେ ଖୁସିରେ ରୁହନ୍ତି ନା ଅନ୍ୟକୁ ଖୁସିରେ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି । ଏମାନେ ଶୋଇବାକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ଏମାନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳେ, ତେବେ ଏମାନେ ଦିନ-ରାତି ଶୋଇବାରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ ।

ବୃଷ ରାଶି :

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ କେବଳ ବାଜି ଜିନିଷକୁ ନେଇ । ପରିଶ୍ରମ କଥା ଶୁଣିଲେ ଏମାନେ ଦୁରେଇ ଯାଆନ୍ତି । ଏମାନେ ଜାଣିଶୁଣି ସେହି ଜାଗାରେ ନିଜ ବୁଦ୍ଧି ଖଟନ୍ତି ଯେଉଁଠି କଷ୍ଟ କରିବା ପଡି ନଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ କାମର ଚାପ ପଡ଼େ ସେତେବେଳେ ଏମାନେ ଉଭେଇ ଯାଆନ୍ତି ।ଯଦିଓ, ଯେତେବେଳେ କଥା ନିଜ ବୃତ୍ତିର ଆସେ, ତେବେ ଏମାନେ ନିଜ ଆଳସ୍ୟପଣ ସହ ବୁଝାମଣା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀକୁ ନେଇ ଏମାନେ ଏତେ ଅଳସ ହୋଇଥାନ୍ତି ଯେ, ଯିଏ କିଏ ମଧ୍ୟ ଏମାନଙ୍କୁ ଛୋଟ ଛୋଟ କାମ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ମନା କରିଦିଅନ୍ତି । ଏମାନେ ଶାରିରୀକ ପରିଶ୍ରମ କାମ ହେଲେ କିଛି ନା କିଛି ବାହାନା କରି ଟାଳି ଦିଅନ୍ତି ।

ସିଂହ ରାଶି :

ଏହି ରାଶିର ଜାତକ ଧାରୀଙ୍କ ଅଙ୍ଗ-ଅଙ୍ଗରେ ଆଳସ୍ୟ ଭରି ରହିଥାଏ । ଏମାନେ ସବୁ କାମ କରିବାର ଦେଖେଇ ହେଉଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆଳସ୍ୟ ଆଗରେ ଏମାନଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସ ଉତ୍ତର ଦେଇଦିଏ । ଏହି ଲୋକମାନେ ମନେ ମନେ ନିଜକୁ ରାଜା ବୋଲି ଭାବୁଥାନ୍ତି । ଯଦି ଏମାନଙ୍କୁ କିଛି କରିବାର ଅଛି, ତେବେ ଏମାନେ ଦିନ-ରାତି ଏକ କରି ଦିଅନ୍ତି । ଯଦି କରିବାର ନଥାଏ, ତେବେ ବହୁତ ସରଳ ଭାବେ ମନା କରି ଦିଅନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କର ଚେଷ୍ଟା ପ୍ରାୟତଃ ପରିଶ୍ରମୀ କାମରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା । କଥା କହିବାରେ ଏମାନେ ୧ ନମ୍ବର କିନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ କାମରେ ଲଗାଯାଏ, ତେବେ ୨ ମିନିଟ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳରେ ରହିବା ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ ।