କୁକୁରକୁ ଆଘାତ ଲାଗିବା କାରଣରୁ ନିଜେ ହିଁ ଯାଇଥିଲା ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋର, ଏହିପରି ଭାବରେ ମାଗିଲା ସାହାଯ୍ୟ । ଦେଖନ୍ତୁ ବିଡିଓଟି

Spread the love

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ କୁକୁରର କେତେ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିଥିବୁ । କେତେକ ଭିଡ଼ିଓ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଥାଏ ଏବଂ ଆଉ କେତେକ ଭିଡ଼ିଓରେ କୁକୁର ଅନ୍ୟର ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚାଇଥାଏ ଓ ଆଉ କେତେକରେ କୁକୁର ନିଜ ଅତ୍ମୀୟତାର ପରିଚୟ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାଏ । କୁକୁର ଗୋଟିଏ ଆତ୍ମୀୟ ବନ୍ଧୁ ଅଟେ । ଏହା ଆମେ ସମସ୍ତେ ବହୁତ ଥର ଦେଖିଛୁ ଏବଂ ଶୁଣିଛୁ ମଧ୍ୟ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ କଣ ଜାଣନ୍ତି କୁକୁର ବହୁତ ଚତୁର ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ । ଯଦି ପାଳିତ କୁକୁର ମାନଙ୍କ କଥା କୁହାଯାଏ, ତା’ହେଲେ ତାକୁ ଘରେ ନିଜ ମାଲିକରୁ ନିତି ବହୁତ କିଛି ଶିଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ତାକୁ ଏମିତି ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଏ ଯେ, ସେ ଏହି କଥା ଜାଣିପାରେ ଯେ କେଉଁ ସ୍ଥିତିରେ କଣ କରିବା ଉଚିତ । କିନ୍ତୁ ଯେବେ ଗଳିର ବୁଲା କୁକୁରଙ୍କ କଥା ଆସେ, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଶିଖାଇବା ପାଇଁ କେହି ମଧ୍ୟ ନ ଥାନ୍ତି । ସେମାନେ ନିଜ ପ୍ରତିଦିନିଆ ଅନୁଭବ ଦ୍ୱାରା ହିଁ ଶିଖନ୍ତି ଓ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପୋଷା କୁକୁରକୁ ଆଘାତ ଲାଗିଯାଏ, ତାହେଲେ ଆପଣ ତାକୁ ଉଠେଇ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନେଇଯାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଗଲିର ବୁଲା କୁକୁରକୁ ଯଦି ଆଘାତ ଲାଗେ, ତେବେ ତାହାର ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ପାଇଁ କେହି ମଧ୍ୟ ନଥାନ୍ତି । ଏମିତିରେ ଇସ୍ତାବୁଲରେ ଏକ ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେଉଁଠାରେ କି ଗୋଟିଏ ବୁଲା କୁକୁର ନିଜ ଚତୁରତାର ଭଲ ଉଦାହରଣ ଦେଇଛି । ଯେହେତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଗୋଟିଏ ଭିଡ଼ିଓ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଭିଡ଼ିଓରେ କୁକୁର ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋର ବା ଔଷଧ ଦୋକାନ ଆଗରେ ଠିଆ ଥିବାର ଦେଖା ଦେଇଛି ଓ ସେଠାରେ ସେ ଏମିତି ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲା ଯେପରିକି କହୁଛି ଯେ, ମୁଁ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛି, ମୋତେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି, ମୋର ଚିକିତ୍ସା କରେଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଔଷଧ ଦୋକାନର ମାଳିକାଣୀ ବାନୁ ସେଙ୍ଗୀଜ଼ କହିଲେ ଯେ କୁକୁରର ଗୋଡ଼ରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା ଓ ରକ୍ତ ମଧ୍ୟ ବହୁଥିଲା । ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ କୁକୁରଟି, ମୋର ଫର୍ମଶି ଦୋକାନକୁ ଆସିଲା ଓ ମୋତେ ବାରମ୍ବାର ଏପରି ଚାହିଁଲା ଯେ, ଯେପରି କହିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା ମୋର ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ବାନୁ ସେହି କୁକୁରକୁ ଭିତରକୁ ଆଣିଲେ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଏହି କଥାରେ କୁକୁର ମଧ୍ୟ ରାଜି ଥିଲା ଓ ନିନା ପଞ୍ଜାକୁ ବାନୁ ହାତରେ ରଖିଦେଲା । ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିବା ଜିନିଷ ଏହା ଯେ ବାନୁ ଯେବେ ତାର ଚିକିତ୍ସା କରିଦେଲେ ତୋ ସେ ଭୂଇଁ ଉପରେ ଗଡି ପଡ଼ିଲା । ଯେପରି କି ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି । ମୁଁ ତୁମ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ । ବାନୁ ଏହା ପରେ କୁକୁରକୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାଣି ମଧ୍ୟ ଦେଲେ ।

ପ୍ରଥମ ବିଡିଓ :

ସେଠାକାର ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଏହାର ପୁରା ଘଟଣାର ଦୁଇଟି ଭିଡ଼ିଓ ଖୁବ୍ ଭାଇରଲ ହେଉଛି । ପ୍ରଥମ ଭିଡ଼ିଓ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜର ଯେଉଁଠାରେ କି ସମସ୍ତ ଘଟଣା ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି ଏବଂ ଦ୍ଵିତୀୟ ଭିଡିଓରେ କୁକୁରର ପାଖର ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି । ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିବା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଲୋକେ ଫର୍ମଶି ଦୋକାନର ମାଳିକାଣି ବାନୁଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ସେ ବିନା ସ୍ଵାର୍ଥରେ କୁକୁରର ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କଲେ । ସେମିତିରେ ଲୋକେ ଏହି କଥାକୁ ଦେଖି ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ଯେ, କୁକୁର ଆଘାତ ଲାଗିବା ଦ୍ୱାରା ନିଜେ କିପରି ଔଷଧ ଦୋକାନକୁ ଆସିଗଲା । ଏହାଦ୍ୱାରା ଏହା ଜଣାପଡେ ଯେ, କୁକୁରମାନେ ବହୁତ ଚତୁର ଅଟନ୍ତି ।

ଦ୍ଵିତୀୟ ବିଡିଓ :