ସଲମାନ ଖାନ୍ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଯାହା କହିଲେ ତାହା ଶୁଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଖୁସି ହେବେ । ନିଶ୍ଚୟ ପଢନ୍ତୁ…

Spread the love

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ତାଲା ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ । କାରୋନାରୁ ନିଜକୁ ଓ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ସରକାର ଏହିପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବୋଲିଉଡ଼ର ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ସଲମାନ ଖାନ୍ ଭିଡିଓ ଜରିଆରେ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ମେସେଜ୍ (ସନ୍ଦେଶ)ଟି ଦେଇଛନ୍ତି । ସଲମାନ ଖାନ୍ କହିଛନ୍ତି, “ଓଡ଼ିଆର ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କୁ ସଲମାନର ନମସ୍କାର” । ଅଳ୍ପଦିନ ପୂର୍ବେ ମୁଁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଆସିଥିଲି ହକି ୱରଲ୍ଡ କପ୍ ପାଇଁ ।

Google

ଭିଡିଓ ଜରିଆରେ ସଲମାନ କହିଛନ୍ତି, ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କୁ ସଂକ୍ରାମକ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଭାଇଜାନ ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ କହିଛନ୍ତି, COVID-19 ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଳନ କରି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ମାରାତ୍ମକ ଜୀବାଣୁ ବିରୋଧରେ ଲଢେଇ କରିବାରେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ଓଡ଼ିଆ ସରକାର ଆପଣଙ୍କୁ ଯେଉଁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ତାହାକୁ ଆପଣ ଦୟାକରି ପାଳନ କରନ୍ତୁ । ଛିଙ୍କିଲେ କିପରି ଛିଙ୍କିବେ, କାରଣ ଛିଙ୍କିଲେ, କାହାକୁ ଛୁଇଁଲେ ଏହି ଜୀବାଣୁ ବ୍ୟାପିଥାଏ । ବାରମ୍ବାର ନିଜ ହାତକୁ ସାବୁନରେ ଭଲ ରୂପେ ଧୋଇବା ଉଚିତ । ଯେତେବେଳେ ବହୁତ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ, ସେତେବେଳେ ହିଁ ଅଳ୍ପ ସମୟ ପାଇଁ ଘରରୁ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନଚେତ୍ ଦୟାକରି ଆପଣମାନେ ଘରରୁ ବାହାରକୁ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଆପଣ ଯଦି ନିଜର ଯତ୍ନ ନେବେ, ତେବେ ଆପଣ ଅନ୍ୟର ମଧ୍ୟ ଯତ୍ନ ନେଇ ପାରିବେ । ଅଳ୍ପ ଦିନର କଥା ଅଟେ, ତେଣୁ ଦୟାକରି ଏହିସବୁ ଆଦେଶକୁ ପାଳନ କରନ୍ତୁ ଓ ଏହି ଭୁତାଣୁକୁ ସମସ୍ତେ ମିଶି ସମାପ୍ତ କରିବା ।