ପାକିସ୍ଥାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ଭାରତ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ :

Spread the love

ଇସ୍ଲାମବାଦ: ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପୁଣିଥରେ ଭାରତ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଛନ୍ତି । ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି କି କଥାବାର୍ତ୍ତା ଦ୍ୱାରା ହିଁ ସବୁ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବା ଦରକାର । ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ରେକର୍ଡ଼ିଂ କରି ସଂଦେଶ ମିଡିଆକୁ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନକୁ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛି କି ଆମେ ସମସ୍ତେ ବୁଦ୍ଧିମତା ଓ ଭରସାର ସହିତ କାମ କରିବା ଉଚିତ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଦୁନିଆରେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁ ଯୁଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହାର ଜଣାପଡି ନଥିଲା ଯେ ତାହାର ଶେଷ କେବେ ? ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ବିଶ୍ଵଯୁଦ୍ଧ ୬ ବର୍ଷ ଚାଲିଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ରେ ହିଟଲର ରୁଷ କୁ ଜିତିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା କିନ୍ତୁ ତାହା ହୋଇପାରି ନଥିଲା । ବରଂ ଟେରର ରେ ଆମେରିକା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ରେ ୧୭ ବର୍ଷ ଫସିଯାଇଥିଲା ।

ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଏହି ମୋର କିମ୍ବା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ହାତରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିବନାହିଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛି କି ସେ ଆସନ୍ତୁ ଆଉ ପୁଲୱାମା ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ବସି ସମାଧାନ ବାହାର କରନ୍ତୁ ।

ପ୍ରଧାନତା ଏହା ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଜୈସ୍-ଏ-ମହମ୍ମଦର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କ୍ୟାମ୍ପର ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ବାୟୁସେନା ଆକ୍ରମଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ରେ ହଡ଼ବଡ଼ ମୋଚି ଯାଇଛି । ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନର ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଆଜି ପାକିସ୍ତାନ ଜବାବି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଜବାଵ ଦେଇଛି । ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନୀ ଫାଇଟର ଜହାଜ ଯେତେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଫାଇଟର ମାନଙ୍କୁ ଧ୍ୱଂସ ବିଧ୍ୱସ୍ତ କରୁଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଏକ ମିଗ ମିଗ-୨୧ ଚୁରମାର ହୋଇଗଲା । ଏହି ଜାହାଜର ପାଇଲଟ ହୋଜିଯାଇଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ଦାବି କରୁଛି ଯେ ମିଗର ପାଇଲଟ ତାଙ୍କ କବ୍ଜାରେ ଅଛି ।