ବଡ ଖବର : ପାକିସ୍ଥାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ଆକ୍ରମଣର ଧମକୀ :

Spread the love

14 ଫେବୃଆରୀରେ ଭାରତ ହୋଇଥିବା ପୁଲୱାମା ହାମାଲର ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ପ୍ରଥମ ଥର ପ୍ରେସ କନଫରେନ୍ସରେ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବିବରଣୀ ପପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ, ଏବଂ କହିଥିଲେ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦୋଷୀ ଜଣାଉଛନ୍ତି ।

ଯେତେବେଳେ କି, ଏହି ଆକ୍ରମଣର ଦୋଷ ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ଥିତ ଆତଙ୍କି ସଂଗଠନ ଜୈସ-ଏ-ଅହମ୍ମଦ ନିଜେ ନେଇଥିଲା । ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରଥମତଃ ଭାରତ ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦୋଷୀ କହୁଛି । ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ସାଉଦୀର କ୍ରାଉନ ରାଜାଙ୍କ ଆଗମନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ତାଙ୍କୁ ସ-ସତ୍କାର ଭାବରେ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲେ । ଯେବେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ଥାୟୀତ୍ୱର ସହ ଉର୍ନ୍ନତି ଆଡକୁ ଅଗ୍ରସର ହେଉଛି, ତେବେ ଆମେ (ପାକିସ୍ଥାନ), ଭାରତର ପୁଲୱାମାରେ କାହିଁକି ଆତଙ୍କ ବିଛାଇବୁ ?

ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି, ଭାରତର ଆକ୍ରମଣରେ ଓ ଭାରତରେ ଅରାଜକତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ, ପାକିସ୍ତାନର କଣ ଫାଇଦା ଅଛି ? ଯଦି ସବୁଥର ଆପଣଙ୍କୁ (ଭାରତ) ଏହା ହିଁ କରିବାର ଅଛି ତ ତେବେ ଆପଣ ବାରମ୍ବାର ଏହା ହିଁ କରି ରହିବେ, ମୁଁ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ କହୁଛି ଯେ, ମୁଁ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ନୁଆ । ପାକିସ୍ତାନ ନିଜେ ହିଁ ସନ୍ତ୍ରାସବାଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛି ।

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, କାଶ୍ମୀରର ଘଟଣା ଉପରେ ଭାରତ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛି । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଫର୍ କରୁଛି ଯେ, ଆସନ୍ତୁ ଆଉ ଟିକିନିଖ୍ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ । ଯଦି କିଏ ପାକିସ୍ତାନର ଭୁମିର ଭୁଲ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥାଏ, ତେବେ ଆମ ପାକିସ୍ଥାନ ପାଇଁ ସେ ଶତ୍ରୁ ଅଟେ ।

ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି, “ସନ୍ତ୍ରାସବାଦୀ ସମଗ୍ର ପୃଥିବୀ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ବଡ ସମସ୍ୟା ଅଟେ । ଆମର ଶହ ଶହ ଆରବ ଡଲର ଏହି ସନ୍ତ୍ରାସବାଦୀରେ ବର୍ବାଦ ହୋଇଛି । ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ, ଏକ ନୁଆଁ ଚିନ୍ତା ଧାରଣା ଆଣିବା ଉଚିତ । ଏହା ପରେ, କାଶ୍ମୀରରେ ମୃତ୍ୟୁର ଭୟ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଯିବ ।

ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି କି କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ ହିଁ ଏହାର ସମାଧାନ ଅଛି । ଆଉ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନକୁ ଏହି ବିଷୟରେ ଭାବିବା ଦରକାର । ଭାରତର ସାମ୍ବାଦିକ ରାଜନୀତିରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଏହା ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହାମଲା କରିଦେବା ଉଚିତ ।

ଯଦି ଆପଣ ହାମଲା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ନୀରବରେ ରହିବ ନାହିଁ ବରଂ କିଛି ନା କିଛି ଜବାବ ନିଶ୍ଚୟ ଦେବା ।