ବଲିଉଡରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିଲେ ନାହିଁ ଏହା ପୂର୍ବତନ ମିସ ୱାର୍ଲଡ଼ ଏଗ ଫ୍ରିଜିଙ୍ଗ ମାଧ୍ୟମରେ ମାଆ ହୋଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଆସିଥିଲେ ।

Spread the love

ଫେମିନା ମିସ ଇଣ୍ଡିଆ ଜିତିବା ପରେ ମିସ ୱାର୍ଲଡ଼ ମଧ୍ୟ ଜିତି ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବଲିଉଡରେ ନିଜ ଭାଗ୍ୟକୁ ଚମକାଇ ପାରିଲେ ନାହିଁ ।

ବଲିଉଡରେ ନାଆ କମେଇବା ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରତା ସହ ନିଜ ଅଭିନୟ ମାଧ୍ୟମରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ଜିଣିବା ମଧ୍ୟ ଦରକାର ପଡିଥାଏ । ଏପରି ହିଁ ଏକ ମିସ ୱାର୍ଲଡ଼ ଥିଲେ ଡାୟନା ହେଡେନ୍ ଯିଏ ମଡେଲ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସହ ବିୟୁଟି କୁଇନ୍ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବଲିଉଡରେ ସେମିତି କିଛି ନାମ ସେ ଉପାର୍ଜନ କରି ପାରି ନଥିଲେ । ମାଇ ମାସ ୧ ତାରିଖରେ ସେ ନିଜର ଜନ୍ମ ଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ୧୯୯୭ରେ ଡାୟନା ଫେମିନା ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଜିତିବା ସହ ସେହି ବର୍ଷ ହିଁ ମିସ ୱାର୍ଲଡ଼ ଜିଣି ସମ୍ମାନ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ । ଏହି ବର୍ଷ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁଠୁ ଭଲ ବର୍ଷ ଥିଲା ।

“ବିଗ୍ ବୋସ୍”ରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ ଡାୟନା :

ମିସ ୱାର୍ଲଡ଼ ଜିତିଥିବା ୩ୟ ଭାରତୀୟ ଅଟନ୍ତି ଡାୟନା । ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ରିତା ଫରିୟା ଏବଂ ଐଶ୍ଵରୀୟା ରାୟ ଏହି ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ବଲିଉଡରୁ ଦୁରେଇ ଯାଇଥିଲେ । ଡାୟନା ହେଡେନ ୨୦୦୮ରେ “ବିଗ୍ ବୋସ୍-୨”ରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । “ଶୋ”ରେ ତାଙ୍କର ୱାଇଲଡ଼ କାର୍ଡ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଥିଲା ।

ଡାୟନା ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ; ସେହି ଠାରେ ହିଁ ସେ ଆକ୍ଟିଂ ଏବଂ ଡ୍ରାମା ପଢିଥିଲେ । ଏହାର ପର ପଢ଼ାପଢ଼ି ପାଇଁ ସେ ଲଣ୍ଡନ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ।ଡାୟନା ଫିଲ୍ମରେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଏଥିରେ ସଫଳ ହୋଇ ନଥିଲେ । ସେ ଫିଲ୍ମ “ଅବ୍ ବୋସ୍” ଏବଂ “ତହାଜୀବ୍”ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ସେତେଟା ସଫଳ ହୋଇ ନ ଥିଲେ ।

ଲାଇମ ଲାଇଟରୁ ଦୁରେଇ ଯାଇ ଡାୟନା ୨୦୧୩ରେ ନିଜ ପୁରୁଷ ବନ୍ଧୁ କାଁଳୀନଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବେବି ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ କିଛି ପରିଶ୍ରମ କରିବା ପାଇଁ ପଡିଥିଲା । ଜାନୁଆରୀ ୨୦୧୬ରେ ଡାୟନା ହେଡେନ ଏକ ବେବିକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥଲେ । ଡାୟନା ଅସଲରେ “ଏଗ୍ ଫ୍ରିଜିଙ୍ଗ” ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ପ୍ରସବ କରିଥଲେ । ତାଙ୍କ ବେବି “ଗର୍ଲର ଏଗ୍ ଡାୟନା” ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଆଠ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ କରିବା ପାଇଁ ଦେଇଥିଲେ ।

ନିଆରା କୌଶଳରେ ମାଆ ହୋଇଥିଲେ :

ପରେ ସେହି ଏଗ୍ ଫ୍ରିଜିଙ୍ଗରୁ ଶିଶୁଟି ଜନ୍ମ ନେଇଥିଲା । ଏହାକୁ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସର ଏକ ଚମତ୍କାର ବୋଲି କୁହାଯାଇ ପାରେ । ଡାୟନାଙ୍କ ଦ୍ଵିତୀୟ ପ୍ରସବ ମଧ୍ୟ ଏଗ୍ ଫ୍ରିଜିଙ୍ଗ ମାଧ୍ୟମରେ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ତିନି ଜଣ ଶିଶୁ ସାଇନ୍ସର ଚମତ୍କାର ଫଳରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ । ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ସେ ତିନି ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଫ୍ରଯୋନ ଏଗ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ । ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ ଡ଼ାୟନାଙ୍କ ପ୍ରସବ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହୋଇସାରି ଥିଲା । କହିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛୁ; ଅଣ୍ଡାଣୁଓ ଭବିଷ୍ୟତରେ ମାଆ ହେବା ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ଏକ ବିଶେଷ କୌଶଳ ଅଟେ ।

ମିସ୍ ୱାର୍ଲଡ଼ ଜିତିବା ପରେ ଡାୟନା ହେଡେନ ଓରିୟଲ୍ ପେରିସ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଆମ୍ବାସଡ଼ର ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ପ୍ରକାରରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଆକର୍ଷଣ ବିଶେଷତ୍ୱର ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା ମାଧ୍ୟମରେ ଦୁନିଆରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ । ଡାୟନାଙ୍କୁ ଡାନ୍ସ ଏବଂ ମିୟୁଜିକ୍ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ ଅଟେ । ଏହା ସହ ସେ ପଢିବା ସତରଂଜ ଖେଳିବା, ଘୋଡା ଚଢାରେ ମଧ୍ୟ ରୁଚି ରଖନ୍ତି । ବଲିଉଡରେ ସେ ବିଶେଷ ନାମ କମାଇ ପାରି ନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମିସ ୱାର୍ଲଡ଼ ରୂପେ ସେ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟି ଥିଲେ ।