ବାଜିଦ ଖାନଙ୍କ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସଙ୍ଗୀତକାରଙ୍କ ମାଆ କରୋନା ପଜେଟିଭ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

Spread the love

ବାଜିଦ ଖାନଙ୍କ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସଙ୍ଗୀତକାରଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କରୋନା ହୋଇଛି । ବାଜିଦଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେବା ସମୟରେ ବାଜିଦଙ୍କ ମାଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

Google

ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସଙ୍ଗୀତଜ୍ଞ ବାଜିଦ ଖାନ ମାତ୍ର ୪୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ହିଁ ଦୁନିଆଙ୍କୁ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି । ସଙ୍ଗୀତକାରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବଲିଉଡ ଜଗତରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଖବର ଶୁଣିବା ପାଇଁ ମିଳିଛି ବାଜିଦଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ହୋଇଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟଏକ ଖବର ଶୁଣିବା ପାଇଁ ମିଳିଛି ଯେ ବାଜିଦଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଉଥିବା ସମୟରେ ବାଜିଦଙ୍କ ମାଆ ରାଜିଆ ଖାନ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ମୁମ୍ବାଇର ଚେମ୍ବୁର ସ୍ଥିତ ସୁରଣା ସେଠିୟା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଏହା ସେହି ଡାକ୍ତରଖାନା ଅଟେ ଯେଉଁଠି ବାଜିଦ ଖାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିଲା ।

Google

ଏବିପି ନିୟୁଜର ଖବର ଅନୁସାରେ ବାଜିଦ ଖାନଙ୍କ ମାଆ ସାଜିଆ ଖାନ ନିଜ ପୁତ୍ର ବାଜିଦଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । କିଡ୍ନୀ ଏବଂ ଗଳା ସଂକ୍ରମଣରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବାଜିଦ ପରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁରେ ଏହି ବିଷୟର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ କରିଥିଲେ ଯେ ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତ ବାଜିଦଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ବାଜିଦଙ୍କ ମାଆ ସେହି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରହୁଥିଲେ ଏହିପରି ଅନ୍ୟ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିବା ଫଳରେ ବାଜିଦଙ୍କ ମାଆ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

Google

କହିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛୁ ବଲିଉଡରେ ସାଜିଦ – ବାଜିଦଙ୍କ ଯୋଡି ଖୁବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଟେ । ଦୁହେଁ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ୧୯୯୮ ମସିହାରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପ୍ୟାର କିୟା ତୋ ଡ଼ରନା କ୍ୟା ରେ ସଙ୍ଗୀତ ଦେଇଥିଲେ । ୧୯୯୯ରେ ସୋନୁ ନିଗମଙ୍କ ଆଲବମ ଦିୱାନାରେ ସଙ୍ଗୀତ ଦେଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଦିୱାନା ତେରା, ଅଵ ମୁଝେ ରାତ ଦିନ ଏବଂ ଇସ କଦର ପ୍ୟାର ହେ ଭଳି ଗୀତ ସାମିଲ ଅଟେ । ସେହି ବର୍ଷ ଦୁହେଁ ହେଲୋ ବ୍ରଦର ପାଇଁ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦେଶକ ରୂପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ହଟା ସାବନ କି ଘଟା, ଚୁପ କେ ସେ କୋଇ ଔର ଏବଂ ହେଲୋ ବ୍ରଦର ଭଳି ଗୀତ ଲେଖିଥିଲେ ।