ବଲିଉଡ଼ରେ କେବେ ଚାଲୁଥିଲା ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଯାଦୁ ! ବର୍ତ୍ତମାନ ସଡ଼କରେ ବୁଲି ବୁଲି କରୁଛନ୍ତି ଏହି କାମ ।

Spread the love

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ କେଜାଣି କେତେ ଗୁଡ଼ିଏ କଳାକାର ଏପରି ମିଳିଯିବେ, ଯାହାଙ୍କୁ ବହୁତ କମ ସମୟରେ ନାମ ପଦବୀ ତୋ ମିଳିଗଲା କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ନିଜର ପଦବୀକୁ ସମ୍ଭାଳି ପାରିଲେ ନାହିଁ । ଯେଉଁଥି କାରଣରୁ ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୋଟିଏ ଅଜଣା ଅଚିହ୍ନା ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ କଥାରେ ଅଛି ନା ଆବଶ୍ୟକତା ଠାରୁ ଅଧିକ ନାମ ପଦବୀ ହଜମ ହୁଏ ନାହିଁ । ଏପରି ହିଁ କିଛି କଳାକାର ମାନଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ହଠାତ ଗୋଟିଏ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେବା ପରେ ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ ସଫଳତାର ଆବଶ୍ୟକତା ଠାରୁ ଅଧିକ ନିଶା ଲାଗିଯାଏ ।

ଲାଇମ ଲାଇଟରୁ ଦୂରରେ ରହିଥିବା ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିଜର କରିୟରର ଆରମ୍ଭରେ ଗୋଟିଏରୁ ବଡ଼ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଏପରି ଭାବରେ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିବା ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି, ଯେପରିକି କୌଣସି ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପରି । ହଁ, ଆମେ ଆଲୋଚନା କରୁଛୁ ମଲ୍ଲିକା ଶେରାବତଙ୍କ ବିଷୟରେ । ନିଜ ସୁନ୍ଦର ଓ ହଟ୍-ନେସରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୁଗ୍ଧ କରିଥିବା ମଲ୍ଲିକା କେଜାଣି କେଉଁ ଦୁନିଆ ହଠାତ ହଜିଗଲେ । ମଲ୍ଲିକାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଫ୍ୟାନମାନେ ମନେ ପକାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଲ୍ଲିକା କେଉଁଠି ଅଜଣା ଭାବରେ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି ।

ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଲ୍ଲିକାଙ୍କୁ ଆପଣ କେତେଗୁଡିଏ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନଙ୍କରେ ଦେଖିଥିବେ । କେତେକ ଚଳଚିତ୍ରରେ ସେ ବଡ଼ରୁ ବଡ଼ ଅଭିନେତା ମାନଙ୍କ ସହିତ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଗୋଟିଏରୁ ବଳି ଆଉ ଗୋଟିଏ ସୁପରହିଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଇଥିବା ମଲ୍ଲିକାଙ୍କ ବହୁତ ଗୁଡିଏ ଫ୍ୟାନ ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଲ୍ଲିକା ଏହି ସବୁଠାରୁ ଦୂରକୁ ଯାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଯଦିଓ, କେବେ କେବେ ସେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଆସିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏପରି ବହୁତ କମ ହିଁ ଆସିଥାନ୍ତି । ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବର୍ତ୍ତମାନ ମଲ୍ଲିକା କଣ କରୁଛନ୍ତି ?

ଫିଲ୍ମ ମର୍ଡରରେ ମଲ୍ଲିକା ଶେରାବତ ଇମ୍ରାନ ହାଶମୀଙ୍କ ସହିତ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଖ୍ଵୁଇସ”ରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ସେତିକି ସଫଳତା ମିଳି ପାରି ନଥିଲା, ଯେତିକି ଚଳଚିତ୍ର “ମର୍ଡର”ରେ ମିଳିଥିଲା । ରାତାରାତି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ମର୍ଡର”ରୁ ମଲ୍ଲିକା ସୁପରଷ୍ଟାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥି କାରଣରୁ ମଲ୍ଲିକାଙ୍କ ହଟ୍-ନେସ୍ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରତାର ଚର୍ଚ୍ଚା ମଧ୍ୟ ଖୁବ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଲ୍ଲିକା ଏବଂ ଇମ୍ରାନ ହାଶମୀଙ୍କ ଯୋଡ଼ିକୁ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଲୋକ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ଦେଖିବା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।

ଯେଉଁ ସମୟରେ ମଲ୍ଲିକାଙ୍କ କଥା ଚାଲୁଥିଲା, ସେହି ସମୟରେ ସେ ଗୋଟିଏ ହିଁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ, ଯିଏକି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନଙ୍କରେ ହଟ୍ ସିନ ଦେଇଥିଲେ । ମଲ୍ଲିକାଙ୍କ ଅଭିନୟ ବଲିଉଡ଼କୁ ନୂତନ ଚିନ୍ତା ଧାରା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି । ଗୋଟିଏରୁ ଭଲ ଗୋଟିଏ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଇଥିବା ମଲ୍ଲିକା ନିଜକୁ ନିଜେ କେଉଁଠି ଲୁଚାଇ ଦେଲେ । ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ ଯେ, ମଲ୍ଲିକା ବର୍ତ୍ତମାନ କଣ କରୁଛନ୍ତି, କେଉଁଠି ଅଛନ୍ତି କାହାକୁ ମଧ୍ୟ ଜଣା ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏହି କଥାକୁ କେହି ମନା କରି ପାରିବେ ନାହିଁ ଯେ, ମଲ୍ଲିକା ନିଜ ସମୟର ଟପ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ ।

ମଲ୍ଲିକାଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ରିମା ଅଟେ କିନ୍ତୁ ବଲିଉଡ଼ରେ କାମ କରିବା ପାଇଁ ସେ ନିଜର ନାମକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଦେଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ମଲ୍ଲିକା ନାମରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି । ମଲ୍ଲିକା ହରିୟାଣାର ହିଂସାରର ଅଟନ୍ତି । ମଲ୍ଲିକାଙ୍କ ପାଇଁ ବଲିଉଡ଼ରେ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିବା ସହଜ ନ ଥିଲା, କାରଣ ହରିୟାଣାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ରଖାଯାଏ କିନ୍ତୁ ମଲ୍ଲିକା ସେହି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ନିଜକୁ ସଫଳ କରି ପାରିଥିଲେ ଯାହା ପାଇଁ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟର ସ୍ପନ୍ଦନ ପାଲଟି ଯାଇଛନ୍ତି ।

ମଲ୍ଲିକା ଶେରାବତ ପୂର୍ବରୁ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି, ଯାହା କାରଣରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଇଛି । କିଛି ଦିନ ତଳେ ହିଁ ମଲ୍ଲିକା ବରଫର ଠେଲାରୁ ଗୋଲା କ୍ରୟ କରୁଥିବାର ଦେଖାଗଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଦେଖି କେହି ଏହା କହି ପାରିବେ ନାହିଁ ଯେ, ଏହା ସେହି ମଲ୍ଲିକା ଅଟନ୍ତି, ଯିଏକି ତଳେଦିନେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟର ସ୍ପନ୍ଦନ ଥିଲେ । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନଙ୍କରେ ହଟ୍-ସିନ ଦେଇଥିବା ମଲ୍ଲିକା ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ ସଂସ୍କାରି ଭାବରେ ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି, ଯାହା କାରଣରୁ ମଲ୍ଲିକା ପୁଣିଥରେ ଖବର ଏବଂ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମେ ଦେଇଥିବା ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆମକୁ Follow କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ ।