ଘର ସାମ୍ନାରେ ଏହି ଚାରୋଟି ଜିନିଷ ରହିବା ଫଳରେ ଧନର ହାନି ହୋଇପାରେ ।

Spread the love

ଘର ପାଇଁ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି । ମାନ୍ୟତା ରହିଛି ଯେଉଁ ଘର ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରର ନିୟମ ଅନୁସାରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥାଏ ସେହି ଘରେ ନକରାତ୍ମକ ଉର୍ଜା ପ୍ରବେଶ କରିନଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଘର ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରର ନିୟମ ଅନୁସାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇନଥିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିବା ପାଇଁ ପଡିଥାଏ ।

Google

ଏହି କାରଣରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜ ଘର ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିବା ଉଚିତ । ନିଜ ଘରର ପ୍ରବେଶ ପଥ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ଉଚିତ । ଆଜିର ଏହି ଲେଖା ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ମୁଖ୍ୟଦ୍ୱାର କିପରି ନିର୍ମିତ ହେବା ଉଚିତ ଏବଂ କେଉଁ ସବୁ ଜିନିଷ ଗୁଡିକ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ମୁଖ୍ୟଦ୍ୱାର ସାମ୍ନାରେ ନରହିବା ଉଚିତ ତାହା ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇବୁ ।

Google

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରର ମୁଖ୍ୟଦ୍ୱାର ସାମ୍ନାରେ କୌଣସି ଗଛ କିମ୍ବା ବିଜୁଳି ଖମ୍ବ ନରହିବା ଉଚିତ । ଏହିପରି ରହିବା ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିବା ପାଇଁ ପଡିଥାଏ । ଘର ସାମ୍ନାରେ ବିଜୁଳି ଖମ୍ବ କିମ୍ବା ଗଛ ରହିଲେ ମନୁଷ୍ୟର ଉନ୍ନତିରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ ।

Google

ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାର ସାମ୍ନାରେ ଗାତ କିମ୍ବା କୂପ ନରହିବା ଉଚିତ । ଗାତ କିମ୍ବା କୂପ ଘର ସାମ୍ନାରେ ରହିଲେ ଘରର ଲୋକଙ୍କୁ ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତି ଭୋଗ କରିବା ପାଇଁ ପଡିଥାଏ ।

Google

ପ୍ରାୟତଃ ଲୋକଙ୍କ ଘରର ମୁଖ୍ୟଦ୍ୱାର ଏହିପରି ନିର୍ମିତ କରିଥାନ୍ତି ଯେପରି ଘରର ମାର୍ଗ ସେହିଠାରେ ହିଁ ସମାପ୍ତ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ଏହିପରି ଘରର ମାର୍ଗ ରଖିବା ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିବା ପାଇଁ ପଡିପାରେ ।

Google

ଘରର ମୁଖ୍ୟଦ୍ୱାର ସାମ୍ନାରେ ଅପରିଷ୍କାର ପାଣି ଜମା ରହୁଥିଲେ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ସଫା କରିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରନ୍ତୁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ଉନ୍ନତିରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରିବା ପାଇଁ ପଡିପାରେ ।