ବିଶ୍ଵ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ (who) ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଜାରି କଲା, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କରିବେ ନାହିଁ ।

Spread the love

ଆମେରିକା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଚୀନ୍‌କୁ କରୋନା ଉପରେ ଘେରିବା ପରେ ଶେଷରେ WHO ଶେଷରେ ରାଜି ହୋଇଛି ଚୀନ୍‌ର ୱୁହାନରୁ କାରୋନା ବିସ୍ତାର ହୋଇଛି । ତେବେ ଚାଇନାରେ ଏହି ଭୂତାଣୁ କିପରି ପ୍ରବେଶ କଲା କିମ୍ବା ଚାଇନାର ୱୁହାନରୁ ବିସ୍ତାର ହେଲା ସେ ବିଷୟରେ ସେ ଚୁପ୍ ରହିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଦେଇଛି, WHO ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲା । WHO ଦ୍ବାରା କେଉଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଜାରି କରାଯାଇଛି ସେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆସନ୍ତୁ
ଜାଣିବା ।

ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତାର ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ ।

Goolge

ରାନ୍ଧିବା କିମ୍ବା କୌଣସି ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥକୁ ଛୁଇଁବା ପୂର୍ବରୁ ହାତକୁ ଭଲ ଭାବରେ ସଫା କରନ୍ତୁ । ଶୌଚ ହେବା ପରେ ଭଲ ଭାବରେ ହାତ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ରାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ସିଲାପ୍ କିମ୍ବା ସମଗ୍ର ପୃଷ୍ଠକୁ ଧୋଇ ସଫା କରନ୍ତୁ । ଆପଣଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରକୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର କୀଟ ଏବଂ ପଶୁ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖନ୍ତୁ । କାରଣ ଅଧିକାଂଶ ଭୂତାଣୁ ବହୁତ ସୂକ୍ଷ୍ମ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ । ବାସନ, ଅନ୍ୟ ରୋଷେଇ ପୋଷାକ ଏବଂ କଟିଙ୍ଗ ବୋର୍ଡ ପୋଛିବାରେ ମାଇକ୍ରୋଅର୍ଗାନ୍ସ ସହଜରେ ମିଳିଥାଏ ଯାହା ହାତ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ପହଞ୍ଚିପାରେ ।

କଞ୍ଚା ଏବଂ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟକୁ ଅଲଗା ରଖନ୍ତୁ ।

Google

କଞ୍ଚା ମାଂସ, ଚିକେନ୍ କିମ୍ବା ସମୁଦ୍ର ଖାଦ୍ୟକୁ ଅନ୍ୟ ଖାଦ୍ୟଠାରୁ ଅଲଗା ରଖନ୍ତୁ । କଞ୍ଚା ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ଉପାଦାନ ଏବଂ ବାସନକୁ ଅଲଗା କରନ୍ତୁ । କଞ୍ଚା ଖାଦ୍ୟରେ ବ୍ୟବହୃତ କଟିଙ୍ଗ ବୋର୍ଡ ଏବଂ ଛୁରୀ ରାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । କଞ୍ଚା ଏବଂ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଏକ ବନ୍ଦ ହାଣ୍ଡିରେ ରଖନ୍ତୁ । ଖାଦ୍ୟକୁ ସର୍ବଦା ଘୋଡାଇ ରଖନ୍ତୁ ।

ଖାଦ୍ୟକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ରାନ୍ଧନ୍ତୁ ।

Google

ଖାଦ୍ୟକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ରାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ୭୦ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସରେ ଫୁଟାନ୍ତୁ, ବିଶେଷକରି ମାଂସ, ଅଣ୍ଡା, କୁକୁଡ଼ା ଏବଂ ସମୁଦ୍ର ଖାଦ୍ୟ । ଯଦି ଆପଣ ସୁପ୍ ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହା ଗୋଲାପୀ ଯେପରି ଦେଖାନଯାଏ, ରାନ୍ଧିବା ପରେ ଏହା ସଫା ଦେଖାଯିବା ଉଚିତ । ଏହାର ତାପମାତ୍ରା ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଥର୍ମୋମିଟର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ ପୁଣି ଥରେ ଗରମ କରନ୍ତୁ । ବାସ୍ତବରେ କଥା ହେଉଛି ଖାଦ୍ୟକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ରାନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ଜୀବାଣୁ ମରିଯାଆନ୍ତି । ବିଶେଷକରି ଆପଣ ରାନ୍ଧିବାରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ ।

ଖାଦ୍ୟକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ତାପମାତ୍ରାରେ ରଖନ୍ତୁ ।

Google

ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟକୁ ରୁମ୍ ତାପମାତ୍ରାରେ ୨ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଛାଡନ୍ତୁ ନାହିଁ । ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ତାପମାତ୍ରାରେ ଫ୍ରିଜରେ ରଖନ୍ତୁ । ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ ଅତି କମରେ ୬୦ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ତାପମାତ୍ରାରେ ଭଲ ଭାବରେ ଗରମ କରନ୍ତୁ । ଖାଦ୍ୟକୁ ଅଧିକ ସମୟ ଫ୍ରିଜରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ବିଶୁଦ୍ଧ ଜଳ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ।

Google

ପିଇବା ଏବଂ ରାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ସର୍ବଦା ବିଶୁଦ୍ଧ ଜଳ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ଯଦି ସମ୍ଭବ, ପାଣି ପିଇବା ପୂର୍ବରୁ ପାଣିକୁ ଭଲ ରୂପରେ ଫୁଟାନ୍ତୁ । ପନିପରିବା ଏବଂ ଫଳଗୁଡିକ ଭଲ ଭାବରେ ସଫା କରନ୍ତୁ । ସତେଜ ଏବଂ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ନିଅନ୍ତୁ । ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପେଷ୍ଟୁରାଇଜଡ୍ କ୍ଷୀର ଉତ୍ତମ ଅଟେ । ମିଆଦ ପୂର୍ଣ୍ଣ ତାରିଖ ପରେ ଖାଦ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । କଞ୍ଚା ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ କିଣନ୍ତୁ । ଜଳ ଏବଂ ବରଫରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଥର ବିପଜ୍ଜନକ ଅଣୁଜୀବ ରହିଥାନ୍ତି ଯାହା ଜଳକୁ ବିଷାକ୍ତ କରିଥାଏ, ତେଣୁ ବରଫ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ପାଣି ଗରମ କରି ପିଅନ୍ତୁ ।