ପାକିସ୍ଥାନ ସାହସ : ଭାରତୀ ବାୟୁସେନାର ସୀମା ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଏବଂ ଭାରତ ସୀମାରେ ବୋମା ବର୍ଷା, ଭାରତର ପାଞ୍ଚଟି ବନ୍ଦର ବନ୍ଦରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ରଦ୍ଧ

Spread the love

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା କାଲି ସକାଳ ପାକିସ୍ତାନର ବାଲକୋଟ ଯାଇ ଜୈସ୍-ଏ-ଅହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କି କ୍ୟାମ୍ପ କୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଦେଇଥିଲା । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ରେ କମ୍ ସେ କମ୍ ୩୦୦ ଆତଙ୍କିର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଭାରତ ଆତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣର ବଦଲା ନେବା ପାଇଁ କରିଥିଲା । ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କି ଆକ୍ରମଣରେ ସିଆରପିଏଫର ୪୦ ଯବାନ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ ।

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ଆଉ ଏହା ପରେ ଭାରତର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଚିନ୍ତା ଚରମ ସୀମାରେ ପହଁଚିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଜେଟ ଆଜି ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଲାଞ୍ଜ ଆଉ ନୋର୍ଷରା ସେକ୍ଟୋର ରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ର ଉଲଙ୍ଘନ କରିଛି ।

ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକିସ୍ତାନର କାରନାମା ପରେ ଏକ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀନଗର, ଜମ୍ମୁ, ଲାହର ଓ ଅମୃତସର ଜାହାଜ ଜାଗାରେ ବ୍ୟବସାୟିକ ବିମାନ ଉଡିବା ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି ।

ଜାମ୍ମୁ: ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କି ହାମଲା ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ରେ ପାକିସ୍ତାନ ହଡ଼ବଡ଼ ମଚିଯାଇଛି । ଆଜି ସେମାନେ ଭାରତୀୟ ସୀମାରେ ପଶିବାକୁ ସାହସ କରିଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନ ଜେଟ ଆଜି ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ଲାଞ୍ଜ ଆଉ ନୋର୍ଷରା ସେକ୍ଟୋର ରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା କ୍ଷେତ୍ରର ଉଲଘଂନ କରିଛି କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ବିମାନ ସେମାନଙ୍କୁ ପଛପଟୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏକ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏକ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଜେଟ ଫେରିବା ସମୟରେ ବମ ପକାଇଥିଲେ । ଏଥିରେ କୌଣସି କ୍ଷତି ହେବାର ସୂଚନା ନାହିଁ ଆଉ ସେ କହିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନୀ ଜେଟ ବୁଧୁବାର ସକାଳ ନୋର୍ଷରା ସେକ୍ଟୋରରେ ପଶିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ବିମାନ ତକ୍ଷଣାତ ସେମାନଙ୍କୁ ପଛକୁ ଘୋଷାଡି ଦେଇଥିଲା । ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ ଯେ ଭାରତ ସରକାର ଏହାର ପୃଷ୍ଟି କରିନାହିଁ ।