ଦିଲ୍ଲୀର ଦ୍ଵାରିକ ଅଞ୍ଚଳରେ ୬ ବର୍ଷର ନିରୀହ ଝିଅ ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ଫ୍ରୁଟି ଦେବା ବାହାନାରେ ଡାକି ନେଇ ଘଟଣାକୁ ସଫଳ କରିଛନ୍ତି ।

Spread the love

ସେଠି ପୀଡ଼ିତ ଝିଅର ମାଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆରୋପୀ ଝିଅକୁ ମନ୍ଦିରକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲା । ସେ ଛୋଟ ବାଳିକାକୁ ଚକଲେଟର ଲୋଭ ଦେଖାଇଥିଲେ । ପୁଣି ତାଙ୍କ ମାଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମନ୍ଦିରରେ ଅନ୍ୟ ଶିଶୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଖେଳୁଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଡରେଇ ସେଠାରୁ ତଡି ଦେଇଥିଲେ ।

ଦିଲ୍ଲୀର ଦ୍ଵାରିକ ଅଞ୍ଚଳରେ ୬ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହିତ ବଳାତ୍କାରର ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ଏହି ଘଟଣାଟି ନିର୍ଭୟା କାଣ୍ଡ ସଦୃଶ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଦ୍ୱାରା ଆରୋପୀକୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ଗିରଫ କରା ଯାଇସାରିଛି । କିନ୍ତୁ ପୀଡ଼ିତା ଝିଅର ଅବସ୍ଥା ଏବେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଗୁରୁତର ଅଛି । ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ବାପା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଝିଅଟି ଏବେ କେବଳ ବାପା ବୋଲି କହିପାରୁଛି । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେବା ସହ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ।

କହିଦେଉଛୁ ଯେ, ଏହି ଘଟଣାଟି ଦିଲ୍ଲୀର ଦ୍ଵାରିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି । ଯେଉଁ ସମୟରେ ଏହି ଘଟଣାଟି ଘଟିବାର ଥିଲା ତାହା ପୂର୍ବରୁ ଝିଅଟି ଘର ନିକଟସ୍ଥ ମନ୍ଦିରରେ ଖେଳୁଥିଲା । ଆରୋପୀ ପୀଡ଼ିତା ଝିଅକୁ ଫ୍ରୁଟି ଦେବା ବାହାନାରେ ନିଜ ସାଥିରେ ଡାକି ନେଇଥିଲା ଏବଂ ଘଟଣାକୁ ସଫଳ କରିବା ପରେ ତାକୁ ଗଛ ବୁଦାମୂଳରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲା । ଯାହାପରେ ଝିଅଟି କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ ସଡ଼କ ଉପରକୁ ଆସିଥିଲା । ସେଠାକାର ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ତାହାର ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ତୁରନ୍ତ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପିତା କହିବା ଅନୁସାରେ ସେ ନିଜ ପେଟ ପୋଷିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସହରକୁ ଆସିଥିଲେ । ଆଗକୁ ପୁଣି କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଝିଅ ଆଜି ହିଁ ଧୀରେ ଧୀରେ ବାପା ବୋଲି କହି ପାରୁଛି ।” ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପିତା କହିଲେ ଯେ, ଘଟଣା ଘଟିବା ଦିନ ତାଙ୍କ ଝିଅ ମନ୍ଦିରରେ ଖେଳୁଥିଲା । ଝିଅର ମାଆ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲା । କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ଘରେ ସଫା ସୁତୁରା କରିବାର କାମ ମିଳିଥିଲା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୨ ବର୍ଷରୁ କମ ବୟସର ଝିଅ ସହିତ ବଳାତ୍କାର ମାମଲାରେ ଦୋଷୀକୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ :

ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର କଠୁଆ, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଉନ୍ନାବରେ ବଳାତ୍କାରର ଘଟଣାମାନ ଘଟିବା ପରେ ସୋମବାର ଦିନ ଲୋକସଭାରେ ୧୨ ବର୍ଷରୁ କମ ବୟସର ଝିଅଙ୍କର ବଳାତ୍କାର ମାମଲାରେ ଆରୋପିକୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିବାର ବିଲକୁ ଉପସ୍ଥାପନା କରାଯିବ ।

ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପିତାର ଚାରୋଟି ଶିଶୁ । ଝିଅଟି ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ଏକମାତ୍ର ଝିଅ ଅଟେ । ରହିବା, ଖାଇବା ଓ ଶିଶୁ ମାନଙ୍କ ଲାଳନପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଟଙ୍କାର ଆବଶ୍ୟକ, ସେଥିପାଇଁ ଦୁଇଜଣ କାମ କରନ୍ତି, ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପିତା ଏପରି କହିଥିଲେ । ସେଠାରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମାଆ କହିଥିଲେ ଯେ, ଆରୋପୀ ଝିଅଟିକୁ ଠକି ମନ୍ଦିରକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲା । ସେ ଝିଅଙ୍କୁ ଚକଲେଟର ଲୋଭ ଦେଖାଇଥିଲା । ପରେ ସେ ପୁଣି କହିଲେ ଯେ, ମନ୍ଦିରରେ ଅନ୍ୟ ଛୁଆମାନେ ମଧ୍ୟ ଖେଳୁଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ଡରେଇ ସେଠାରୁ ତଡ଼ି ଦେଇଥିଲା । ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏବେ ମଧ୍ୟ ଠିକ ହୋଇନାହିଁ । ସେ କାଲି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିଛି କହି ପାରୁ ନଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ଝିଅଟି ମାଆଙ୍କ ନିକଟକୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଝିଅଟି କଥା କହିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ମାଆ ବୟାନ ପରେ ଦେବି କହି ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ।