ମହାନାୟକଙ୍କ ପିଲାବେଳର ଭୂମିକାରେ ପ୍ରାୟ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଏହି ବାଳ କଳାକାର, ଆଜି ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଛନ୍ତି ।

Spread the love

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର କାହାଣୀରେ ମୁଖ୍ୟ କଳାକାରଙ୍କ ଅଭିନୟ ପିଲାବେଳରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ ଓ ଯୌବନର ପ୍ରେମ କାହାଣୀରେ ସରିଥାଏ । ଏମିତି ଅନେକ ବାଳ କଳାକାର ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ପ୍ରାୟ ଅଭିନୟ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ତାଙ୍କର ସେହି ଭୂମିକାକୁ ସତ ମଣୁଥିଲେ । ସେହିପରି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପିଲାବେଳ ଭୂମିକାରେ ପ୍ରାୟ ୨ କିମ୍ବା ୩ ଜଣ ଛୁଆ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଥିଲେ ବିଶାଲ ଦିଶାଇ, ଯିଏ ୭୦ ଦଶକର ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆସ୍ତେ ଆସ୍ତେ ସେ ଫିଲ୍ମ ଜଗତରୁ ଉଭେଇ ଯାଇଥିଲେ । ମହାନାୟକଙ୍କ ପିଲାବେଳ ଭୂମିକା ପ୍ରାୟ ଏହି ପିଲା କଳାକାର ଅଭିନୟ କରୁଥିଲେ । ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆଜି କେମିତି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚଳନ୍ତି ଏହି ବାଳ କଳାକାର ।

ମହାନାୟକଙ୍କ ପିଲାବେଳ ଭୂମିକାରେ ପ୍ରାୟ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଏହି ବାଳ କଳାକାର :

ବଲିଉଡରେ ପିଲାର ଭୂମିକା ବହୁତ ଖାସ୍ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ପୁରାତନ ସମୟରେ କୌଣସି ଫିଲ୍ମର ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ବଡଅଭିନେତାଙ୍କ ଭୂମିକା କୌଣସି ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ୭୦ ଦଶକର ଅନେକଗୁଡିଏ ଫିଲ୍ମରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ପିଲାବେଳ ଭୂମିକାରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଦେଖାବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ଫିଲ୍ମର ନମ୍ବର ରିଲ୍ୟ ସାରିବା କ୍ଷଣେ ଏହି ପିଲା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ବାଳ କଳାକାରଟି ଦୌଡ଼ି ଦୌଡ଼ି କେତେବେଳେ ବଡ଼ ହୋଇଯାଏ କିଏ ଜାଣି ନଥାଏ । ଏମିତିରେ ଆଜି ଆମେ ସେହି ବାଳ କଳାକାରଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯିଏ ଅଧିକାଂଶ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପିଲାବେଳ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସୁନ୍ଦର ଦେଖା ଯାଉଥିବା, ପିଲାର ନାମ ବିଶାଲ ଅଟେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ମାଷ୍ଟର ବିଟ୍ଟୁ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ଜାଣନ୍ତି । ବିଶାଲ ଅମିତାଭଙ୍କ ପ୍ରତି ଦ୍ଵିତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ପିଲାବେଳ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମରେ ଅଛନ୍ତି । ବିଶାଲ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଚୁପକେ ଚୁପକେ”, “ଅମର ଆକବର ଏନନ୍ଥୋନି”, “ୟାରାନା” ଓ “ଦୋ ଅର ଦୋ ପାଞ୍ଚ”ରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବଡ଼ ହେଲା ପରେ ଏହି ବାଳକଳାକାର କେବେ ମଧ୍ୟ ବଡ଼ ପରଦାରେ ଦେଖାଦେଇ ନାହାନ୍ତି ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେଉଛୁ ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ଭଲ ଲାଗୁନାହିଁ ଏବଂ ସେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଜଗତରେ ହିଁ କ୍ୟାମେରା ପଛରେ ରହି ଅତିରିକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରୂପେ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ସେ “ବାବୁଲ”, “ଭୁତ ନାଥ” ଏବଂ “ବାଗବାନ” ଭଳି ଫିଲ୍ମରେ ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସବୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କର ହିଁ ଅଟେ । ବିଶାଲ ଅନେକ ଟିଭି ଧାରାବାହିକରେ ଅତିରିକ୍ତ ଆସିଷ୍ଟେଣ୍ଟ ଭାବେ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ଧାରାବାହିକ “କାମିନୀ” ଏବଂ “ଦାମିନି”କୁ ମଧ୍ୟ ଆସିଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ।

ବିଶାଲ ଲୋକପ୍ରିୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବି.ଆର୍.ଚୋପଡାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆସିଷ୍ଟ କରି ସାରିଛନ୍ତି । ବିଶାଲ ଏକ ମନୋରଞ୍ଜନ ଚ୍ୟାନେଲରେ ସର୍ଜନାତ୍ମକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ବିଶାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପିଲାବେଳ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବା, “ମୋ ପାଇଁ ଗର୍ବର କଥା ଏବଂ ମୁଁ ଏହାକୁ ସର୍ବଦା ମନେ ରଖିବି” । ଏହି ବର୍ଷ ତାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଦେଶଭକ୍ତି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ବୀରଗତି” ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ଜାନୁଆରୀ ୨୬ରେ ପରଦାକୁ ଆସିଥିଲା ।