ଯୌତୁକ ପାଇଁ ବିବାହ ହେବାର ୭୮ ଦିନପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଜଳାଇଲେ ! ମହିଳା ଜଣକ ଜୀବନ ଓ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଅଛି ।

Spread the love

ଚନ୍ଦ୍ରପୁରା ଥାନା କ୍ଷେତ୍ରର ନର୍ସ ବାସିନ୍ଦା ପୂଜା (୨୧ ବର୍ଷ)କୁ ଯୌତୁକର ଦାବି ପୂରଣ ନ ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ଶନିବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ୪ଟା ବେଳେ ନିଜ ଶଶୁର ଘରର ଲୋକେ କିରୋସିନ ଢାଳି ଜଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଘଟଣାର ସୂଚନା ମିଳିବ ତୁରନ୍ତ ମାଆ ବାପା ସେଠାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଗମ୍ଭୀର ଅବସ୍ଥାରେ ଜଳି ଯାଇଥିବା ପୂଜାକୁ ବିଜିଏଚ୍ ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ଶରୀରର ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଜଳି ଯାଇଥିବା ପୂଜାର ସ୍ଥିତି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଅଛି ।

ଅଭିଲେଖ କରିଲେ ପ୍ରାଥମିକ –

ବିଜିଏଚ୍ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପୋଲିସ ପୀଡିତା କହିଥିବା କଥା ମଜଷ୍ଟ୍ରେଡ଼ ପ୍ରବୀଣ ରୋହିତ କୁଜୁରଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଅଭିଲେଖ କରିଥିଲେ । କହିଥିବା କଥା ଆଧାରରେ ପେଟରୱାର ଥାନାର ପୋଲିସ, ସ୍ୱାମୀ ଚନ୍ଦନ ରଜକ, ଶଶୁର ରାଜକୁମାର ରଜକ, ଶାଶୁ ସୌହରି ଦେବୀ, ଜ୍ଞାତି ଶଶୁର, ଜ୍ଞାତି ଶାଶୁକୁ ଆରୋପୀ କରି ପ୍ରାଥମିକ ଅଭିଲେଖ କରିଲେ ।

ପୂଜା ପ୍ରକାଶ କରିଲେ ନିଜ ବ୍ୟଥା –

ପୂଜା ମାଜେଷ୍ଟ୍ରଡ଼କୁ କହିଲେ କି, ଯୌତୁକର ଦାବିକୁ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ କରି ଆରୋପୀମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିସାରା ପୂଜାକୁ ବହୁତ ନିର୍ମମ ଭାବରେ ପିଟିଥିଲେ । ଶନିବାର ସକାଳ ସାଢେ ୪ଟାରେ ଶାଶୁ ଓ ଜ୍ଞାତ ଶାଶୁ ପୂଜା ଉପରେ କିରୋସିନ ଢାଳି ଦେଇଥିଲେ । ଜ୍ଞାତ ଶଶୁର, ସ୍ୱାମୀ ଓ ଶଶୁର ଦୁଇ ହାତ ଓ ଗୋଡ଼କୁ ଧରି ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ମଧ୍ୟରେ ଶାଶୁ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ ।

୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ରେ ବିବାହ –

ଚନ୍ଦ୍ରପୁରା ନର୍ସ ବାସିନ୍ଦା ପୋଖଲାଲ ରଜକର ଝିଅ ପୂଜାର ବିବାହ ୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ରେ ଚଳକରି ବାସିନ୍ଦା ରାଜକୁମାର ରଜକଙ୍କ ପୁଅ ଚନ୍ଦନ ରଜକ ସହିତ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ହେବା ଠାରୁ ହିଁ ନିଜ ସ୍ୱାମୀ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଆରୋପୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଯୌତୁକ ସ୍ୱରୂପେ ବାଇକ୍, ଟିଭି ଓ ଫ୍ରିଜ୍ ର ଦାବିକୁ ନେଇ ବିରକ୍ତି କରୁଥିଲେ । ପଞ୍ଚାୟତଙ୍କ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ପରେ ପୂଜା ଅଳ୍ପ ଦିନ ପୂର୍ବେ ହିଁ ନିଜ ଶଶୁର ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ ।

ଜ୍ଞାତ ଭାଇ ସୁନୀଲ ରଜକ, ପୋଲିସଙ୍କୁ କହିଲେ କି ମରାପିଟାର ଘଟଣା ବିଷୟ ସବୁ ପୂଜା ଫୋନ କରି କହିଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ପହଁଚିଲେ ସେତେବେଳକୁ ପୂଜାକୁ ଜାଳି ଦେଇଥିଲେ । ଝିଅର ବାପା କହିଲେ କି, ବିବାହ ହେବାର ୨୫ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁ ଠିକ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାହାପରେ ପୁଅ ଘର ଲୋକେ ଗାଡି, ଫ୍ରିଡ୍ଜ, ଟଙ୍କାକୁ ନେଇ ବହୁର ଝଗଡା କରୁଥିଲେ । ଶଶୁର ଘରର କହିବା ଅନୁସାରେ, ସେହି ଦିନ ଘରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଗରମ ହେବା ଯୋଗୁଁ ସମସ୍ତେ ଘରର ଛାତ ଉପରେ ଶୋଇଥିଲେ । ସକାଳେ ହଠାତ ଶବ୍ଦ ଆସିଥିବାରୁ ସମସ୍ତେ ତଳକୁ ଆସିଲେ ଓ ଦେଖିଲେ ଯେ, ପୂଜା ପୁରା ନିଆଁରେ ଘେରି ଯାଇଥିଲେ । ତାର ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ବିଜିଏଚ୍ ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ଏବେ ସନ୍ଧାନ କରୁଅଛି ।